O nás

Kategorie

Na počátku příběhu společnosti OXALIS byla naše vášeň pro kvalitní sypaný čaj. Ta v létě 1993 stála za vznikem malé rodinné firmy, která za více než čtvrtstoletí vyrostla v renomovaného dovozce, zpracovatele a distributora sypaných čajů a nyní i výběrové kávy.

Vybudovali jsme si pevné kontakty v pěstitelských zemích, odkud své produkty dovážíme napřímo (direct trade). Neustále také vyhledáváme nové atraktivní čajové zahrady a kávové plantáže, abychom do vašich šálků přinesli to nejzajímavější z celého světa.

Čisté čaje i kávy pečlivě vybíráme z nejpovedenějších lotů, za kvalitou svých produktů si pevně stojíme. Důsledně kontrolujeme obsah pesticidů, těžkých kovů a mikrobiologii tak, aby čaje a kávy splňovaly pravidla Evropské unie.  

Kávu pražíme na moderní, ekologické pražičce Loring Smart. Disponujeme vlastní vývojovou laboratoří, ve které náš degustační tým vytváří originální čajové i kávové směsi. Na čaj i kávu aplikujeme různé druhy aroma (u čajů navíc i ingredience) a vytváříme tak jedinečné kreace.

Sídlo společnosti OXALIS ve Slušovicích

Naše produkty jsou baleny na poloautomatických i automatických linkách. Dbáme na přísné oddělení zpracování čistých čajů i káv od aromatizovaných. Separování samotného čaje od kávy je samozřejmostí.

Základem naší distribuční sítě jsou vlastní a franšízové prodejny. V tuzemsku jejich počet dosáhl již čísla 65, v součtu vytvářejí více než polovinu celkového obratu. Naše produkty lze navíc zakoupit u dalších několika set velkoobchodních odběratelů. Domácí distribuci doplňuje export – produkty OXALIS vyvážíme do více než 40 zemí světa.

Firemní portfolio

Vznik společnosti: 29. července 1993
Sortiment: sypaný čaj, výběrová káva, čajové a kávové příslušenství, produkty na čajové a kávové bázi
Počet zaměstnanců: 130 
Záruka kvality: ČSN EN ISO 9001:2016, HACCP, BIO potravina, pravidelná atestace sortimentu, IFS Food verze 6 pro výrobu kávy, KLASA


Otevřít chat