Bylinné čaje na podporu imunity

Kategorie
Druhy čajů

Bylinný čaj nejen k pití

Bylinný čaj je známý od nepaměti a s jeho popíjením začínáme obvykle v dětství.

Bylinný čaj s medem byl typickou medicínou našich babiček. Byliny, ze kterých se bylinný čaj skládá, můžete využít také pro koupele, bylinné zábaly apod.

Bylinný čaj – směsi nebo monodrogy

Bylinné čaje jsou k dostání jako jednopruhové – monodrogy, nebo jako speciální směsi na jednotlivé neduhy. Protože většina z nás již neví, na co která bylinka je a s kterými jinými bychom ji měli kombinovat, doporučujeme spíše bylinný čaj ve formě bylinné směsi.

Bylinný čaj – užívání

Při pití bylinných čajů nám může pár tipů znásobit jejich pozitivní účinky. Pokud se rozhodnete popíjet bylinný čaj, byliny i směsi popíjejte 3-4 týdny a pak na týden přestaňte. (Toto pravidlo neplatí pro urologický čaj, ten můžete pít bez přerušení.) Průduškový čaj a čaje na dýchací obtíže doporučujeme pít do páté hodiny, čaj na trávení a zažívací čaje popíjejte půl hodiny před jídlem.
Těhotné ženy, děti a starší lidé by měly bylinné čaje popíjet s rozmyslem. Těhotné ženy by raději neměly pít žádné bylinné čaje. Mnohé z nich uvolňují svalstvo. Dávkování bylinného čaje pro děti a osoby starší 65 let odpovídá zhruba 1/3 doporučeného užívání.

TIP
Sháníte dárkové balení našich čajů?

Otevřít chat