Bylinné čaje na podporu imunity - Oxalis eshop

Oxalis

Čaj je vedle vody nejrozšířenějším nápojem na světě. Každý den ho pijí lidé ve všech koutech světa.

Bylinné čaje na podporu imunity

Kategorie
Druhy čajů

Bylinný čaj nejen k pití

Bylinný čaj je známý od nepaměti a s jeho popíjením začínáme obvykle v dětství.

Bylinný čaj s medem byl typickou medicínou našich babiček. Byliny, ze kterých se bylinný čaj skládá, můžete využít také pro koupele, bylinné zábaly apod.

Bylinný čaj – směsi nebo monodrogy

Bylinné čaje jsou k dostání jako jednopruhové – monodrogy, nebo jako speciální směsi na jednotlivé neduhy. Protože většina z nás již neví, na co která bylinka je a s kterými jinými bychom ji měli kombinovat, doporučujeme spíše bylinný čaj ve formě bylinné směsi.

Bylinný čaj – užívání

Při pití bylinných čajů nám může pár tipů znásobit jejich pozitivní účinky. Pokud se rozhodnete popíjet bylinný čaj, byliny i směsi popíjejte 3-4 týdny a pak na týden přestaňte. (Toto pravidlo neplatí pro urologický čaj, ten můžete pít bez přerušení.) Průduškový čaj a čaje na dýchací obtíže doporučujeme pít do páté hodiny, čaj na trávení a zažívací čaje popíjejte půl hodiny před jídlem.
Těhotné ženy, děti a starší lidé by měly bylinné čaje popíjet s rozmyslem. Těhotné ženy by raději neměly pít žádné bylinné čaje. Mnohé z nich uvolňují svalstvo. Dávkování bylinného čaje pro děti a osoby starší 65 let odpovídá zhruba 1/3 doporučeného užívání.

TIP
Podzimní retro novinka Bambusová chýše