Pu-erh čaj

Kategória
Druhy čajů

Přeslavný čínský čaj

Historie přeslavného čínského čaje a spalovače tuků Pu-erh je fascinující a opředená celou řadou záhad, bajek a příhod.

Původ čaje pu-erh

Pu-erh čaj má svůj domov v čínské provincii Yunnan. Vyrábí se z „Praotce čajovníku“, který dorůstá výšky více než 30 metrů a jeho původ je starší než 800 let. Pu-erh čaj má tmavě červenou barvu a zemitou až nasládlou chuť. Na první ochutnání Vám možná nezachutná, ale zařadit čaj pu-erh do svého pitného režimu se rozhodně vyplatí.

Pu-erh a jeho zázračné účinky

Pu-Erh čaj je účinným pomocníkem v boji s nadváhou, je nazýván též požíračem tuku. Jedná se tedy o ideální doplněk redukčních diet, popř. též jako nápoj při provádění očistných postních kůr (hladovek). Zároveň redukuje hladinu cholesterolu v krvi – při pravidelném pití 3 šálků denně ji lze snížit až o 13% za měsíc. Aktivuje látkovou výměnu v játrech při snižování hladiny alkoholu v krvi.

Příprava čaje pu-erh

Pu-erh čaj je nejlépe popíjet neslazený. Na jeden šálek použijte 1 čajovou lžičku čaje Pu-erh, zalijeme horkou vodou a necháme 3-5 minut louhovat. Pu-erh čaj se zalívá právě vroucí vodou (95-100 stupňů). Louhuje se 2-5 minut. Díky nízkému obsahu kofeinu můžete pu-erh čaj popíjet kdykoli během dne.


Otevřít chat